Collection: Gift Boxes $60 and under

Discover our gift boxes priced at $60 and below, filled with local products from amazing Canadian brands. Shop local, plant a tree and support a cause with Kay Inay gift boxes. Budget-friendly yet still purposeful.

On some of our gift boxes, we are giving you options on packaging.

Mailer box - will be shipped as is - a single box. Inside, the products are wrapped in a tissue paper tied with a satin ribbon. Simple, economical and less packaging, which means more eco-friendly.

Gift box - most of our gift boxes are made from 100% recycled content, tied with a satin ribbon and shipped inside a shipping box. We reuse fillers (bubble wrap, kraft paper, compostable peanuts, etc.) from our supplier’s packaging to secure your gift box. More materials to be used, but sustainable practice remains.

Wooden box - locally sourced and is made from pine and birchwood.

*Additionally, you can add individual products to any pre-curated gift box order and we’ll adjust the box size accordingly with no extra charge.

14 products
  • Jamie (Spa)
    Regular price
    $60.00
    Sale price
    $60.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Annie (Celebrate)
    Regular price
    $48.00
    Sale price
    $48.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Rain (Treats)
    Regular price
    $57.00
    Sale price
    $57.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Rhoda
    Regular price
    $60.00
    Sale price
    $60.00
    Regular price
    $68.00
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Raquel
    Regular price
    $52.00
    Sale price
    $52.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Jannie II (Tea Time)
    Regular price
    $50.00
    Sale price
    $50.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Rebekah (Relax)
    Regular price
    $60.00
    Sale price
    $60.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Lil (Coffee)
    Regular price
    $41.00
    Sale price
    $41.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Mara
    Regular price
    $60.00
    Sale price
    $60.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Janine
    Regular price
    $60.00
    Sale price
    $60.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Jocelyn
    Regular price
    $60.00
    Sale price
    $60.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Rain II (Treats)
    Regular price
    $39.00
    Sale price
    $39.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Joan
    Regular price
    $45.00
    Sale price
    $45.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Bhudz
    Regular price
    $43.00
    Sale price
    $43.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out